Az internet kocka alakú. Sőt igazából téglalap alakú, a bal felső sarokból indul és a jobb alsó sarokban ér véget. Pixelekből áll, és ezeket a pixelek adják a látható képet, a szövegeket az ábrákat, mindent. Ez valószínűleg praktikus okokból alakult ki, a sok betű, mondat, információ téglalap alakú felületen olvasható a legkönnyebben, és ezért lett annak idején a könyv is téglalap alakú.  webdesignAzonban ez sok kreatív és a világon változtatni akaró embert zavart és elhatározták, hogy átrajzolják az internetet. Megjelentek a körök és ívek, a lekerekített sarkok, árnyék lett a gombokon, és egyéb fura és érdekes megoldás látott napvilágot a „webdesign” címszó alatt.

A Macromedia (Adobe) erre rátett egy lapáttal, amikor a Flash létrehozása után a weboldal meg is mozdulhatott és rendkívül látványos (és idegőrlő) betöltési idővel és sávokkal  animációkat kezdtek programozni az Adobe Flash és actionscript alkalmazásával. Az Action script egy ECMAScript programozási nyelv, amely hasonlít a java scriptre. Létrehozása elején még a lejátszókban használtuk vezérlésre, illetve az egér alatti események vezérlésére. Ezután létre lehetett hozni vele különböző különleges effektet, az egérmozgástól függő eseményvezérlést, és egyéb látványos dolgokat. Alkalmas volt adatbázisokkal vagy programozási nyelvekkel együttműködni. Segítségével a mozgó grafikából igazi interaktív látványos programok és játékok születhettek, különleges hangokkal, és látványvilággal. A Flash és az Actionscript fejlődésével egyre durvább grafikai  megoldások láttak napvilágot, apokaliptikus romba dőlő és szikrázó weboldalak, egész estés interaktív flash játékok és programok születtek. A program köré hatalmas programozói gárda és rajongói kör épült számtalan fórummal és segítő, magyarázó oldallal. Hátrányaként meg kell említeni, hogy nagyon erőforrás és memória igényes volt a flash, a google nem nagyon tudta a tartalmából kinyerni a lényeges információkat, csak azokat a tartalmakat és kulcsszavakat amelyet később egy külön felületen beleprogramoztak.

Flash programozónak lenni menő volt, az elismert flash programozók és action script írók keresettek voltak, egy-egy jól megírt flash weboldal horror áron kelt el. Ennek az egész őrületnek az vetett véget, hogy a Flash egy önmagában hatalmas biztonsági rés amelyet szerkezete miatt szinte lehetetlen biztonságossá tenni, ezért a böngészőfejlesztők kezdték bojkottálni a használatát, és az egész rendszer befulladt. Ma már sok eszközön egyáltalán nem lehet a Flash formátumot lejátszani, és ezek nem támogatják a Flash Player használatát sem. Maradt ugyan egy réteg a rajongókból, és néhány gyűjteményes weboldal is kínál több ezer interaktív és játszható swf játékot.

Manapság már elsősorban a működés és az információk átláthatósága a fontos a weboldalak megjelenésénél. Mivel rendkívül felgyorsult világban élünk a betöltési idő is nagyon érzékeny terület. A folyamatos emberi türelmetlenség nem engedi meg a 30-40 másodperces betöltési időket, ezért mindenki próbál olyan honlapokat és webáruházakat létrehozni, amelyek amellett, hogy jól néznek ki, és korszerűek, robbanásszerűen töltenek be az oldalak. Ez persze nem túl egyszerű, és sokszor a lapok betöltési idejét a külső scriptek lassú töltése (is) késlelteti. De az irány a gyors robbanásszerű működés, a kattintások között minél kevesebb idővel. A jó weboldalt „eladja” a minőségi tartalom, és a gyors működés. A webdesign fejlődésének nem lehet ezeket a fejlődési irányokat kikerülnie, és a jelenlegi trendek is a funkcionális átláthatóságot és a könnyű kezelést helyezik előtérbe. Vannak új megjelenési próbálkozások, a görgetésre megjelenő tartalom, vagy a háttérben futó .webm videofájlok amelyek a mozgást hozzák vissza a weboldalakra, azonban ezeknek a tartalmaknak is be kell tölteniük, nagyméretűek, és nem mindig indokolt a használatuk. Aki a weboldalak megjelenésével foglalkozik, kénytelen foglalkozni a technológiai fejlődéssel is, ugyanis egy rosszul megválasztott téma, illetve design tönkreteheti a célt amiért a weboldalt létrehoztuk.