Használjuk a SEO-barát URL-eket. A Google kereső szolgáltatása az URL első 3-5 szavát vizsgálja. Célszerű rövid és érthető URL-címeket készíteni. Mindig illesszük be a célcímkét az URL-be. Kerüljük a nem megfelelő URL címet pl: weboldal-tarhely.hu/d=123, illetve a hosszú URL-ket pl: weboldal-tarhely.hu/trukkok/2017/05/20/milyen-uj-trukkok-es-megoldalsok-szerepelnek-a-google-eszkoztaraban-iden-nyaron A címben a kulcsszónak szerepelni kell. A címben szereplő címke a legfontosabb seo tényezők közé tartozik. Általában minél közelebb van a kulcsszó a cím elejében annál hatékonyabb a keresőmotor szempontjából. Ha fontos szavakat szeretnénk viszont látni a találati listákban…
A tökéletesen optimalizált weboldal felépítése 2.-rész
Hosszú tartalom közzététele. A SEO általában hajlamos a nagyobb, hosszabb tartalmat előre sorolni. Ez egyrészt a kulcsszavak jobb eloszlása miatt van így, másrészt a nagyobb tartalom vélhetőleg több információt hordoz ami a látogatóknak jobb. Persze nem feltétlenül kell minden témáról kislexikont írni, hiszen egy autómentő weboldalhoz például elegendő lenne leírni, hogy milyen szolgáltatásokat ki, mikor és hol veheti igénybe, azonban valószínűleg ez a Google algoritmusában egy kiemelt érték, ezért szoktuk javasolni, hogy általában a 750-től 2000 szó szerepeljen egy bejegyzésben….
Keresőoptimalizálás és konverzió
Mi a keresőopimalizálás célja? A keresőoptimalizálással az a célunk, hogy a Google keresőjébe beírt ránk nézve releváns kulcsszavakra a Google a mi oldalunkon szereplő tartalmat adja vissza mint találatot az első között. Ehhez jó pár feltételnek kell teljesülnie. Ezek egyik legfontosabb feltétele, hogy rendelkeznünk kell azzal a tartalommal amit keresnek. Ezt hívják releváns tartalomnak. Ha rendelkezünk releváns tartalommal, és a látogató megtalálja ezt a tartalmat a Google találat visszaadásában, és rákattint a tartalomra akkor részben teljesült a keresőoptimalizálás célja. Részben…
A webdesignről
Az internet kocka alakú. Sőt igazából téglalap alakú, a bal felső sarokból indul és a jobb alsó sarokban ér véget. Pixelekből áll, és ezeket a pixelek adják a látható képet, a szövegeket az ábrákat, mindent. Ez valószínűleg praktikus okokból alakult ki, a sok betű, mondat, információ téglalap alakú felületen olvasható a legkönnyebben, és ezért lett annak idején a könyv is téglalap alakú. Azonban ez sok kreatív és a világon változtatni akaró embert zavart és elhatározták, hogy átrajzolják az internetet. Megjelentek…